ARROW BLUE

Sestava tří celoživotně zapálených amatérských hudebníků, které pojí bluegrassový drive s nadstavbou subjektivního cítění rozvíjejícího tento žánr do větší šíře.

Josef Šíp, Plzeň, Netonice o weekendech        – housle, zpěv,            (ale i též mandolina),

Honza Kuliš, Netolice                                     – kytara, zpěv,            (ale i též banjo),

Luboš Košatka, Drahonice                               – bass, zpěv,              (ale i též kytara),

se díky náhodným okolnostem na svých životních poutích shledala ve společenství ARROW BLUE, aby udělala radost nejen sobě, ale i ostatním, kteří potřebují tíži pracovních dnů proložit radostí z hudby, jež vzhledem ke svému historickému vývoji sebou nese výzvu k tanci, prožitek z příjemných melodií a i harmonie vokálů.

Šíp Josef

Od 1. o 8. třídy ZŠ navštěvoval  „Hudební školu“ v Plzni.  V průběhu posledních tří let tohoto období hrál housle ve smyčcovém souboru (cca 20 hudebníků). Po ukončení základní školy se zajímal více o hru na kytaru a zaujala ho zcela hudba jiného žánru – Rock ´nd Roll (zdroj - radio „Svobodná Evropa“), Blues (John Mayall). 

Na konci 60. let zachytil ve vysílání pro US armádu lokalizovanou v tehdejší SRN skladby z oblasti Bluegrass Music, které jej svým drivem zcela pohltily.  Připravil texty na vybrané písně, oprášil housle a mandolinu a shromáždil několik muzikantů, které hudba též zaujala. V 70. létech se již v Plzni začali objevovat další příznivci Bluegrass Music, tudíž se po několika aproximativních výměnách členů dal vybudovat soubor s názvem ATLANTA. Podmínkou existence byla výuka a složení kapelnických zkoušek na konzervatoři v Plzni.  Soubor působil v Západočeském a Jihočeském kraji (spolupráce s kapelou VORAŘI - Katovice), v Praze.

V tomto období byla navázána spolupráce se skupinou příznivců z Blatné a Tábora, kteří se věnovali tanci bluegrassové hudbě blízkému. Za pomoci podkladů získaných od Jasana Bonuše (DAMU Praha) byly připraveny sestavy country tanců, které se vyučovaly při vystoupeních. Taneční soubor měl název – COUNTRY HELL. Obliba tanců rostla a v Plzni vznikl taneční soubor VIRGINIA, který se stal téměř nedílnou součástí skupiny ATLANTA.

V první polovině 70. let působil ve smíšeném souboru Česká píseň v Plzni, pod vedením  sbormistra Zdeňka Lukáše.

V první polovině 90. let kultura v Plzni a okolí byla poznamenána útlumem zájmu a soubor ATLANTA přestal být veřejně aktivní.

Šíp Josef pracoval jako vývojově výzkumný pracovník:

  • Experimentální analýza napjatosti komponent jaderných elektráren metodou fotoelasticimetrie
  • Analýza napjatosti a deformací aplikací analytických a numerických metod zařízení jaderných elektráren a konvenčních elektráren v zahraničí

Od roku 2015 působí jako houslista a zpěvák v bluegrassové skupině ARROW BLUE..

Jan Kuliš

Multiistrumentalista, velmi dobře se orientující v žánru Country @ Bluegrass, stavitel hudebních nástrojů.

Zakládající a stálý člen netolické skupiny Ztuha. www.ztuha.unas.cz

  Od roku 2008 vystupuje s Honzou Bicanem.  www.honzabican-a.cz/sesli-pratele/

Od roku 2012 člen skupiny CB Dědows. cbdedows.webnode.cz/obsazeni/

Od roku 2015 působí jako kytarista a zpěvák v bluegrassové skupině ARROW BLUE.

Luboš Košatka

Od roku 1981 navštěvuje LŠU ve Volyni obor klasická kytara.

Následně je členem různých sestav studentských a později vojenských hudebních skupin různých žánrů.

V devadesátých letech hraje na baskytaru ve skupině Pangeit, v tanečním orchestru Pilous,  v dechovém orchestru ZUŠ  Volary, zpívá ve sboru Přátelství  v Prachaticích, s Martinem Pravdou tvoří duo kytaristů hrajících irskou lidovou hudbu.

Na přelomu století jako kytarista tvoří duo Předkoš (Předota Košatka) a od roku 2007 za pomoci elektroniky vystupuje jako onemanband. Je stálicí prachatických Slavností Zlaté stezky (od r. 2001).

Od roku 2010 vystupuje s Ivou Zemanovou jako Kosatky.   www.hudbakosatky.cz

Profesí programátor ve strojírenství se ve volném čase věnuje tvorbě a úpravám hudebních souborů  ve formátu MIDI.

Od roku 2015 působí jako baskytarista a zpěvák v bluegrassové skupině ARROW BLUE.